Social Media

De laatste etappes

Geplaatst op: 07-08-2025

De jongerenbedevaart naar Rome is inmiddels afgelopen. De jongeren zijn woensdag 6 augustus weer gearriveerd in Nederland. Nog een kort verslag van de laatste dag in Italië.

Maandag was de dag van vertrek in Rome. De jongeren moesten vroeg opstaan om afscheid te nemen van hun gastparochie en vervolgens de bus te pakken op weg naar de H. Mis. Deze was afgesproken in kapel van het klooster dat de zusters karmelietessen uit Sittard in Italië hebben. Twee jonge zusters hebben vanuit Nederland de hele reis meegemaakt. De jongeren werden hartelijk ontvangen met watermeloen. 

Na de H. Mis, een uurtje later dan gepland, ging de groep op weg naar wat een van de laatste excursies van deze reis had moeten worden: de scheve toren van Pisa. Velen hadden zich ook op verheugd. Maar helaas, vele wegomleidingen en lange files zorgden voor drie uur vertraging. Tot teleurstelling van de jongeren en hunbegeleiders moesten ze Pisa letterlijk links laten liggen. De aankomst in Pianezza (vlakbij Turijn) maakte veel weer goed: lekker en veel eten, en op de sportvelden genoeg gelegenheid voor voetbal en basketbal. Men heeft zich uit kunnen leven!  

Reactie van een jongere: "Na een vroege ochtend om de bus te halen zijn we vertrokken vanuit de Heilige Stad. Na een Mis in de Karmel in Rome en een heftig potje tafelvoetbal (eindstand: 19-0) hebben we spelletjes gespeeld en bijgeslapen tijdens de lange busrit. 's Nachts komen we aan in Turijn en spelen we nog een laatste potje voetbal en basketbal."



Lees ook

Zaterdag 8 november

Kloostercafé voor jongeren

Af en toe een zaterdagmiddag samenkomen met andere jongeren en jongvolwassenen. Om te ont-moeten en om elkaar te ontmoeten, bij een drankje en een hapje. Om eens te horen waar anderen mee bezig zijn, wat ze doen, wat ze leuk vinden en wat ze belangrijk vinden…

Katholieke Jongerendag op zaterdag 8 november

Op zaterdag 8 november houdt JongKatholiek, de jongerenorganisatie van de Rooms-katholieke Kerk in Nederland, opnieuw een Katholieke Jongerendag (KJD). Vanuit het hele land zijn jongeren tussen 16 en 30 jaar welkom in De Schuilplaats in Ede om hun geloof te beleven en andere jongeren te ontmoeten. Het thema is ‘Hoop’ en sluit aan bij het Jubeljaar van Pelgrims van Hoop.

Terug naar huis

De echte laatste dag van de jongerebedevaart begon met de H. Mis in Mont Sainte-Odile met het feest van de gedaanteverandering van de Heer. Kapelaan John wees er in zijn preek op dat de deelnemers aan de bedevaart zich ook op een berg bevinden, de Mont Sainte-Odile, dat eigenlijk de gehele reis voor hun een bergervaring is, en dat ook zij na vandaag weer af moeten dalen naar de aarde, naar het gewone leven. En dat is best moeilijk! Zij zouden ook het liefst willen dat we steeds in zo'n sfeer van vriendschap en verbondenheid kunnen blijven. Maar iedereen gaat weer op pad in ons leven als pelgrims van hoop!

Don Bosco en de lijkwade in Turijn

Op de een na laatste dag van hun bedevaart hebben de jongeren de H. Mis gevierd in de prachtige HH. Petrus en Pauluskerk van Pianezza. Daarna vertrokken ze naar Turijn. Eerst naar de dom om de lijkwade te bekijken. Felle discussies over de echtheid van de lijkwade, maar hoe dan ook zet de lijkwade ons aan tot grote eerbied voor Christus' kruisoffer voor onze verlossing.