Social Media

Zondag 6 juli

Gastkoor uit Neuss (D) zingt in kathedraal Roermond

Op zondag 6 juli zingt Ensemble 96 uit het Duitse Neuss in de Sint-Christoffelkathedraal in Roermond. Het koor verleent dan vocale medewerking aan de H. Mis die om 11.30 uur begint. Iedereen is welkom.

Ensemble 96 werd, zoals de naam van het koor al doet vermoeden. opgericht in 1996 als jongerenkoor naast het reeds bestaande kerkkoor van de parochies in het zuiden van de Duitse stad Neuss – nabij Düsseldorf – om met name moderne muziek uit te voeren. In de loop der jaren heeft het koor als volwassenenkoor het repertoire uitgebreid naar tevens muziek uit de Renaissance en barok.  

Het vocaal ensemble bestaat uit veertien personen. Dirigent is Andreas Reuss, die al bijna 25 jaar kerkmusicus is in het dekenaat Neuss-Zuid. In de kathedraal in Roermond zingt het ensemble onder meer werken van Heizmann, Reulein, Althouse en Jazz-motet Jubilate van Michel. De koororganist speelt bovendien vijf minuten voor aanvang van de mis de ‘Aubade’ uit ‘Pieces de Fantaisie’ van Vierne.



Lees ook

Kathedraalconcerten: Agenda


Vrijdag 20 juni 2025
20.00 uur Kathedraalmuze (www.cultuurnachtroermond.nl)
 
Zondag 26 oktober 2025
14.30 uur Jubileumconcert 145 jaar Koninklijk Roermonds Mannenkoor

Daarnaast wordt het grote concertorgel bespeeld door de titulair-organist van de kathedraal, Jean Pierre Steijvers, wekelijks tijdens de H. Mis op zondag om 11.30 uur en alle andere liturgische plechtigheden.

Kathedraalconcerten: Algemene voorwaarden

Voorwaarden voor het houden van concerten in de Sint-Christoffelkathedraal in Roermond

1. Het kerkbestuur heeft de Stichting Scala belast met alles wat verband houdt met het gebruik van de kathedraal voor concerten. De stichting heeft voor dat gebruik de volgende voorwaarden vastgesteld.
2. Voor het houden van een concert in de kathedraal is het gezelschap aan de Stichting Scala een financiële vergoeding verschuldigd voor het gebruik van de kathedraal. De basisvergoeding bedraagt € 150,— per concert. In de maanden oktober tot en met april bedraagt de vergoeding € 350,— per concert. De hoogte van het bedrag voor de periode oktober-april houdt verband met de verwarmingskosten. BTW is niet verschuldigd. Het verschuldigde bedrag dient op een door de stichting aan te geven wijze te worden voldaan binnen veertien dagen na verzending van de rekening door de penningmeester van de stichting.
3. De Stichting Scala werkt alleen mee aan concerten die verenigbaar zijn met de religieuze functie van de kathedraal.
4. De organisatie van een concert dient te geschieden in overeenstemming met het bestuur van de Stichting en met inachtneming van de aanwijzingen die het bestuur geeft.
5. De aan het concert verbonden financiële risico’s komen geheel voor rekening van het gezelschap. De stichting neemt geen enkel financieel risico voor haar rekening. Ook doet de stichting geen uitgaven of betalingen die met het houden van een concert verband houden.
6. Het gezelschap is verantwoordelijk voor de publiciteit en alles wat verband houdt met de acquisitie en organisatie van het concert.
7. De stichting verleent naar vermogen medewerking aan het welslagen van het concert door het begeleiden van de inrichting van de kathedraal, door hulp bij de publiciteit in de vorm van het aanbieden van teksten aan media e.a. en op enige locaties alsmede door opneming van een tekst op de website van de stichting. Het gezelschap dient alle teksten die door de stichting zullen worden verspreid tijdig aan te bieden aan de stichting.
8. Door tussenkomst van de stichting kan kaartverkoop plaatsvinden via TheaterHotel de Oranjerie, zonder dat het gezelschap daarvoor een vergoeding verschuldigd is. Kaartverkoop kan voorts door het gezelschap volgens nader met de stichting te maken afspraken plaatsvinden bij de ingang van de kathedraal, direct voorafgaand aan de voorstelling.
9. De beschikbare stoelen en microfoons mogen worden gebruikt voor het concert, het klaarzetten en opruimen dient door het gezelschap zelf te geschieden. Het gezelschap moet de gebruikte ruimten in de kathedraal achterlaten in de schone en onbeschadigde staat waarin deze beschikbaar is gesteld. Aanwijzingen vanwege het bestuur voor het gebruik van de accommodatie dienen te worden inachtgenomen.
10. Het gezelschap dient vooraf schriftelijk (kan per e-mailbericht) de voorwaarden te accepteren.
11. Het bestuur van de stichting kan in bijzondere gevallen afwijken van deze voorwaarden.

..

Zaterdag 26 oktober

Speciale avondopenstelling drie Roermondse kerken

De Sint-Christoffelkathedraal, de Munsterkerk en de Caroluskapel in Roermond zijn op zaterdagavond 26 oktober extra opengesteld voor het publiek. Normaliter zijn de kerken alleen overdag geopend, maar na het grote succes van de avondopenstelling vorig jaar, zijn ze ook dit jaar op de laatste avond van de zomertijd open en zijn de kerkinterieurs sfeervol verlicht. Bovendien is de toren van de kathedraal deze avond te beklimmen, waarmee bezoekers een unieke uitkijk hebben over een donker maar fraai verlicht Roermond. De kerken zijn open tussen 17.00 uur en 21.00 uur. De kathedraaltoren kan beklommen worden tussen 19.00 en 21.00 uur.

Inbezitneming zetel op 24 augustus

Mgr. Van den Hout zal de zetel van het bisdom Roermond officieel in bezit nemen op zaterdag 24 augustus. Dit gebeurt tijdens een pontificale eucharistieviering in de Sint-Christoffelkathedraal in Roermond. Omdat Mgr. Van den Hout al bisschop is, hoeft er geen wijding plaats te vinden.