‘Dilexi te: Ik heb je liefgehad.’ Dat is de titel van de eerste officiële brief aan de Kerk (exhortatie) van paus Leo XIV. In deze donderdag gepubliceerde brief houdt de paus een sterk pleidooi voor solidariteit met de armen. “De tekst vormt een aansporing om de armen lief te hebben,” zegt Mgr. Gerard de Korte namens de Nederlandse Bisschoppenconferentie in een eerste reactie. “Liefde voor de Heer is één met liefde voor de armen. Dit is daarom onlosmakelijk met elkaar verbonden,” zo schrijft de paus.
Nederlandse jongeren samen naar pausbezoek in België
Paus Franciscus komt eind september naar België. Dan is er ook een meerdaags jongerenfestival. JongKatholiek organiseert vanuit Nederland een gezamenlijke reis voor jongeren naar België om dit mee te maken. Paus Franciscus bezoekt België van 26 tot 29 september 2024.
De Belgische bisschoppenconferentie organiseert een groot tweetalig evenement voor jongeren in de geest van de Wereldjongerendagen met het thema “Hope Happening” – hoopvol onderweg. Jongeren uit Nederland zijn van harte uitgenodigd om daarbij te zijn.
De Nederlandse jongeren sluiten met JongKatholiek aan bij het jongerenprogramma van 28 tot 29 september 2024. Zet de datum vast in je agenda.
