Dit weekeinde is de Open Monumentendag. In heel Nederland zijn zaterdag 13 en zondag 14 september heel veel monumenten toegankelijk. In Limburg doen ook tientallen kerken en kapellen de Open Monumentendag mee, waaronder de Caroluskapel (foto) bij het bisdom in Roermond.
Zondag 15 september
Open Monumenten in Susteren: basiliek en schatkamer
Dertien eeuwen terug in de tijd: Tijdens de landelijke monumentendagen zullen op zondag 15 september de Amelbergabasiliek en de schatkamer in ’t Stift in Susteren voor publiek geopend zijn tussen 13:00 en 17:00 uur. De toegang is gratis.
Zowel kerk als Museum ’t Stift met schatkamer liggen aan het Salvatorplein. Rondleidingen met een gids om 14:00, 15:00 en 16:00 uur. Tijdens deze wandeling zult u kennis maken met het bijzondere van het kerkgebouw en de kerkschat.
Wist u dat de basiliek de oudste kerk van Nederland is, de enige Ottoonse kerk met Ottoonse kunst in Nederland, de enige buitencrypte in Nederland. Voorwerpen zowel in de kerk als schatkamer vanaf de zevende eeuw: sarcofaag, middeleeuws textiel, zilverwerk, evangelieboek, houtsnijwerk, grafstenen enz. Natuurlijk zijn er ook na-middeleeuwse voorwerpen zoals van Jan van Steffenswert en de Meester van Elsloo (16e eeuw).
