Zondag 24 augustus
Saint Peter’s Singers uit Mülheim an der Ruhr in kathedraal
Komende zondag (24 augustus) verlenen de Saint Peter’s Singers uit het Duitse Mülheim an der Ruhr vocale medewerking aan de H. Mis in de Sint-Christoffelkathedraal in Roermond. Het betreft oud-leerlingen van de koorschool uit die plaats, welke kinderen al vaker zongen in de kathedraal. Dit nieuwe jongvolwassenenkoor zingt nu voor de eerste keer. De eucharistieviering begint om 11.30 uur.
De Saint Peter’s Singers betreft een nieuw koor, dat in Roermond voor de allereerste keer als zodanig een uitvoering verzorgt. Het koor staat onder leiding van de Nederlander Gijs Burger. Hij richtte in 2002 de koorschool op, die verbonden is aan de Sankt Petrikirche van Mülheim an der Ruhr (tussen Duisburg en Essen) en 160 leden telt. Enkele voormalige leden van de kinderkoren van die school, inmiddels jongvolwassenen, verzamelden zich onlangs in dit nieuwe koor, dat Burger oprichtte na zijn pensionering – vorig jaar – als leider van de koorschool.
In de kathedraal zingt het nieuwe jongvolwassenenkoor, dat uit twintig leden bestaat, onder meer werken van Mendelssohn, Byrd en Stanford.
