Social Media

Terugblik Euregionale Oecumenische Conferentie 2026

Geplaatst op: 17-03-2026

Op 13 maart vond de jaarlijkse Euregionale Oecumenische Conferentie plaats, dit jaar in Aken. Onder de titel: ‘Van Boomer tot Generatie Alpha – verbond of conflict’ werd de verhouding tussen de generaties gethematiseerd. Ruim dertig deelnemers van verschillende kerkgenootschappen uit de regio Aken, uit Limburg en uit het Duitstalig gebied van België bogen zich over de verschillende mogelijkheden en moeilijkheden van de verhouding tussen jong en oud in de samenleving.

In een lezing besprak Marc Heemels, docent Bijbelse exegese aan het Grootseminarie Rolduc, voorbeelden voor de verhouding van jong en oud in Bijbelse teksten, vroegchristelijke overleveringen en in de Koran. Prof. Liane Schirra-Weirich benaderde in haar lezing het thema vanuit de sociologie. Aangevuld werden beide lezingen met workshops over onder andere het project ‘Generationenbrücke’ in Duitsland, waar heel concreet ouderen en kinderen met elkaar in contact worden gebracht; in een andere workshop gingen twee jongeren van de ‘Kirchenkreis Aachen’ zeer geëngageerd in discussie met de deelnemers.

Ingekaderd werd de conferentie door een gebedsdienst aan het begin en een zegengebed aan het einde, en begeleid door veel onderlinge contacten en gesprekken, onder ander bij het gezamenlijk middageten. De Euregionale Oecumenische Conferentie heeft laten zien, hoe het mogelijk is dat generaties naar elkaar luisteren en van elkaar leren en hoe bemoedigend het is, als christenen elkaar uit te wisselen over een belangrijk thema in de samenleving.