Social Media

Thema en logo WJD 2027 in Seoul bekend

Geplaatst op: 30-09-2025

‘Houd goede moed. Ik heb de wereld overwonnen’. Dat is het thema van de eerstvolgende Wereldjongerendagen die van dinsdag 3 tot en met zondag 8 augustus 2027 in Seoul (Zuid-Korea) worden gehouden.  

Het thema is ontleend aan het Johannesevengelie (hoofdstuk 16 vers 33). Het benadrukt volgens het Vaticaan de moed en de hoop, die passen bij de uitdagingen van jongeren in een geseculariseerde en verdeelde wereld.

De WJD in Seoul worden de eerste Wereldjongerendagen in een land waar christenen een minderheid vormen. Slechts elf procent van de bevolking is katholiek en twintig procent is protestant. Er wonen ook boeddhisten en mensen die een andere religie aanhangen, maar meer dan helft van de Zuid-Koreanen is niet gelovig. Het worden ook de eerste WJD op het vasteland van Oost-Azië en de tweede in Azië, na Manila in 1995.

Logo, organisatie en doelen
Het logo maakt gebruik van traditionele Koreaanse penseelstreken, waarin een kruis te herkennen is, de letters WYD (World Youth Day) en in het zwart de Koreaanse karakters (Hangeul in Koreaans schrift) voor de naam van gaststad Seoul.

De WJD worden georganiseerd door het ‘Dicasterie voor Leken, Gezin en Leven’ onder leiding van kardinaal Kevin Farrell, samen met aartsbisschop Peter Chung Soontaick en bisschop Paul Kyung Sang Lee van Seoul.

Met deze WJD wil de Kerk de interreligieuze dialoog en de vrede en de eenheid in een land met diverse religieuze tradities bevorderen. Ook wil men jongeren inspireren om ‘moedige missionarissen’ te worden. Er wordt ook nadruk gelegd op de dialoog tussen geloof en moderniteit, en het delen van de levendige Koreaanse cultuur.