Een bedevaart naar Rome wordt ook wel eens omschreven als een pelgrimage naar de graven van de apostelen Petrus en Paulus. Nadat Petrus aan het begin van de week in de Sint-Pietersbasiliek werd bezocht, werd de Nationale Bedevaart naar Rome donderdagmiddag afgesloten in de basiliek van Sint-Paulus buiten de Muren.
Bisschop Van den Hout over Romebedevaart
“Je valt van het ene mooie moment in het andere. Dat vind ik altijd heel mooi aan Rome.” Dat zegt bisschop Ron van den Hout in een video die tijdens de Nationale Bedevaart naar Rome is opgenomen.
Van 27 april tot 3 mei waren elfhonderd pelgrims uit Nederland in Rome voor een bedevaart in het kader van het Heilig Jaar. “Ik hoop dat mensen niet alleen een culturele ervaring hebben, maar ook een geloofservaring,” zegt de bisschop in het interview. “Dat kan heel divers zijn, een stil gebedsmoment, een goed gesprek, een ontmoeting, een bijzonder moment in de eucharistie. Dat hoop ik. Want dat is een basis voor het geloofsleven terug thuis in de parochie.”
